miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łącko: Pożar w budynku mieszkalnym! Strażacy ponad godzinę walczyli z ogniem [ZDJĘCIA]

0 1 672

We wtorek (12 lutego) ok. godz. 15:22 w miejscowości Wola Kosnowa w gminie Łącko doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Działania strażaków trwały w sumie ponad godzinę, a przyczyna pojawienia się ognia nie została ustalona.

 

Czytaj również: Gmina Gródek nad Dunajcem: Pożar wybuchł w kotłowni! Sąsiedzi przybiegli z pomocą [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego palił się drewniany strop w jednym z pomieszczeń, a na poddaszu drewniane belki będące konstrukcją dachu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, częściowym rozebraniu drewnianego stropu przy użyciu łomu i pilarki oraz przelaniu wodą z hydronetki tlących się belek i desek. Przewietrzono pomieszczenia poprzez otwarcie okien. Wyrzucono przez okno nadpalone deski z rozebranego stropu oraz sprawdzono poddasze kamerą termowizyjną. Właściciel budynku został poinformowany o konieczności dozoru miejsca wystąpienia pożaru – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Woli Kosnowej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Zagorzyn, OSP Wola Kosnowa oraz OSP Łącko. Nie udało się ustalić przyczyny pożaru.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź