miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łącko: Zderzenie skutera i motocykla! Troje rannych nastolatków [ZDJĘCIA]

0 1 601

We wtorek (9 lipca) ok. godz. 17:30 w miejscowości Kicznia w gminie Łącko doszło do zderzenia skutera z motocyklem. Pojazdami podróżowało w sumie cztery nieletnie osoby, a trzy z nich zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitali.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Strażnicy graniczni udzielili pomocy motocykliście!

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej doszło do zderzenia skutera i motocykla. Pojazdami łącznie podróżowało cztery nieletnie osoby w przedziale wiekowym od 14 do 16 lat. Poszkodowane osoby z widocznymi obrażeniami znajdowały się na miejscu zdarzenia. Droga była zablokowana. Pojazdy znajdowały się częściowo na pasach jezdni i częściowo na poboczu. Równocześnie z pierwszym zastępem Straży Pożarnej na miejsce przybyła pierwsza karetka Pogotowia Ratunkowego, której ratownik medyczny przejął koordynację medycznych działań ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu wywiadu na temat osób poszkodowanych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, sprawdzeniu pojazdów pod względem wycieków oraz odłączeniu klem od akumulatorów w jednośladach. Troje dzieci (chłopiec lat 15, chłopiec lat 14, dziewczyna lat 16) zostało zabranych do szpitali. Jedno z dzieci, tj. 14-letni chłopiec po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia pod opieką rodzica. Na miejscu pozostał patrol Policji oraz zastęp OSP Zagorzyn. Po przeprowadzonych czynnościach dochodzeniowych przez policjantów, pojazdy uprzątnięto z drogi. Uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni oraz zmyto plamy krwi – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Kiczni zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko, Zagorzyn i Kicznia. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad dwie i pół godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź