miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łososina Dolna: Drewniany domek letniskowy spłonął doszczętnie! [ZDJĘCIA]

0 1 147

W sobotę (22 czerwca) ok. godz. 1:30 w miejscowości Tabaszowa w gminie Łososina Dolna doszło do pożaru drewnianego budynku gospodarczego, zaadoptowanego na domek letniskowy. Ogniem objęty był cały obiekt, a kolejne dwa były bezpośrednio zagrożone.

 

Czytaj również: Stary Sącz: Wysypisko śmieci płonęło aż trzy razy w trakcie weekendu! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się drewniany budynek gospodarczy, zaadoptowany na domek letniskowy. Pożarem objęty był cały obiekt, a kolejne dwa były bezpośrednio zagrożone. Zagrożone budynki zostały opuszczone przez mieszkańców przed przybyciem strażaków. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz podaniu dwóch prądów wody, tj. jeden prąd w natarciu, a drugi prąd w obronie. Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego w oparciu o hydrant. Oświetlono teren działań. Sprawdzono budynki bezpośrednio zagrożone przy użyciu kamery termowizyjnej. Zerwano nadpaloną elewację w/w budynku. Po zlikwidowaniu zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia na sąsiedni budynek, skierowano trzy prądy gaśnicze na źródło pożaru. W trakcie prowadzonych działań właściciel obiektu pod wpływem silnego stresu zasłabł. Wezwano na miejsce karetkę Pogotowia Ratunkowego. Strażacy udzielili poszkodowanemu wsparcia psychicznego oraz prowadzili tlenoterapię. Przybyła na miejsce karetka przebadała poszkodowanego, mężczyzna odmówił zabrania do szpitala. Dach budynku uległ częściowemu zawaleniu, po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki i przelewania spalonych elementów. Drewniana konstrukcja oraz pokrycie dachowe zostało całkowicie rozebrane. Wszystkie elementy zostały sprawdzone kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ewentualnych zarzewi ognia. Miejsce zdarzenia zostało przekazane właścicielowi – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Tabaszowej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tabaszowa, OSP Tęgoborze oraz OSP Łososina Dolna. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad trzy godziny. Nie udało się ustalić bezpośredniej przyczyny pożaru.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź