miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łososina Dolna: Dwa samochody osobowe zderzyły się z dostawczym [ZDJĘCIA]

0 396

W sobotę (8 września) ok. godz. 7:48 w miejscowości Bilsko w gminie Łososina Dolna doszło do zderzenia trzech samochodów. Pojazdami podróżowali sami kierujący. Jedna osoba po przebadaniu przez załogę karetki Pogotowia została na miejscu zdarzenia.

 

Czytaj również: Gmina Chełmiec: Dwie osoby poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze krajowej doszło do zderzenia trzech samochodów, dwóch osobowych oraz dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Kierujący Renault oraz BMW znajdowali się poza pojazdami i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Kierująca samochodem Skoda znajdowała się w karetce Pogotowia. Z samochodów nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Ruch pojazdów zablokowany był w obydwu kierunkach. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu klem akumulatorów w uszkodzonych samochodach osobowych oraz kierowaniu wahadłowo ruchem. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych usunięto pojazdy z jezdni. Kierująca Skodą po przebadaniu pozostała na miejscu. Przybyłe na miejsce Pomoce Drogowe zabrały uszkodzone samochody osobowe z jezdni. Samochód dostawczy najpierw zepchnięto z jezdni na pobocze, następnie przyjechał po niego holownik. Kolejne działania polegały na zasypaniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych sorbentem, usunięciu pozostałości po kolizji oraz doczyszczeniu jezdni przy użyciu zmywacza oraz ponownie sorbentu. Po tych działaniach przywrócono ruch pojazdów w obydwu kierunkach – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Na miejscu zdarzenia w Bilsku pracowały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź