miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łososina Dolna: Strażacy dwie godziny gasili pożar ciągnika siodłowego! [ZDJĘCIA]

0 861

W piątek (26 października) ok. godz. 16:07 w miejscowości Wronowice w gminie Łososina Dolna doszło do pożaru ciągnika siodłowego. Podróżował nim obywatel Rosji, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Działania na miejscu zdarzenia trwały aż dwie godziny.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Strażacy aż godzinę gasili pożar lodówki! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty w całości był ciągnik siodłowy. Samochód znajdował się poza jezdnią, na wjeździe na teren działki. Kierujący opuścił pojazd i znajdował się w pobliżu radiowozu Policji. Kierowca nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Ruch pojazdów był wstrzymany w obydwu kierunkach. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz podaniu dwóch prądów wody i piany w natarciu na palący się pojazd. Ustalono, że podróżował nim obywatel Rosji. W bakach samochodu było przed pożarem około 100 litrów ON. W pojeździe nie znajdowały się inne dodatkowe, zagrażające elementy. W okolicy miejsca pożaru przejeżdżała karetka, której załoga sprawdziła stan kierowcy. Nie wymagał on interwencji medycznej. Po ugaszeniu pojazdu rozłączono akumulatory poprzez ich wyjęcie. Pojazd skontrolowano przy użyciu kamery termowizyjnej. Przelano wodą wszystkie elementy w samochodzie. Wprowadzono ruch wahadłowy pojazdów jednym pasem. Ruchem kierował patrol Policji. Dodatkowo zasypano sorbentem wyciekłe płyny eksploatacyjne. Po zakończeniu czynności, wznowiono ruch pojazdów – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania we Wronowicach prowadziły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Łososina Dolna, a trwały one dwie godziny. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KM PSP NS
Fot.: OSP Tęgoborze, KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź