miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łososina Dolna: Trzy samochody zderzyły się w Bilsku [ZDJĘCIA]

0 861

We wtorek (19 lutego) ok. godz. 7:36 w miejscowości Bilsko w gminie Łososina Dolna doszło do zderzenia trzech samochodów. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego na szczęście nikt nie ucierpiał. Działania strażaków trwały w sumie godzinę.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Samochód osobowy zderzył się z dostawczym! Jeden z kierowców zasnął za kierownicą [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że na DK 75 doszło do zderzenia trzech samochodów. Wszyscy uczestnicy opuścili pojazdy o własnych siłach. Uczestnicy zdarzenia nie uskarżali się na dolegliwości. Samochody blokowały pas jezdni w kierunku Krakowa. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem wahadłowo. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochody zostały usunięte na pobocze. Po zakończeniu działań na miejscu została Policja i właściciele pojazdów – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Bilsku zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze i OSP Łososina Dolna. Czynności prowadzone przez strażaków trwały godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź