miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łososina Dolna: W zderzeniu trzech samochodów ucierpiała jedna osoba!

0 424

W poniedziałek (15 października) ok. godz. 12:37 w miejscowości Witowice Górne w gminie Łososina Dolna doszło do zderzenia trzech samochodów. Podróżowali nimi sami kierowcy, a jeden z nich został poszkodowany i przetransportowany karetką Pogotowia do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zwłoki mężczyzny w szalecie miejskim przy ul. Bulwar Narwiku!

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na DK75 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. Samochód ciężarowy z naczepą wypełnioną jabłkami oraz samochód dostawczy znajdowały się na pasie jezdni. Samochód osobowy znajdował się w rowie około 150 metrów dalej od pozostałych pojazdów (ustawiony był prostopadle do pasa ruchu). Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Poszkodowany został kierowca samochodu osobowego, który znajdował się pod opieką Pogotowia Ratunkowego. Z pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatora w samochodzie osobowym, wprowadzeniu ruchu wahadłowego, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości pokolizyjnych z jezdni. Karetka zabrała osobę poszkodowaną do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Witowicach Górnych zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź