miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Muszyna: Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

0 507

W poniedziałek (18 marca) ok. godz. 8:34 w miejscowości Żegiestów w gminie Muszyna doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowało nimi w sumie trzy osoby. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego jedna osoba została poszkodowana.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pięć osób w szpitalu po zderzeniu samochodów na Zygmuntowskiej! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Audi 80 z samochodem marki Toyota Yaris. Podróżowało nimi łącznie trzy osoby. Jedna z nich została poszkodowana. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Z samochodów doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Kierowano ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Odłączono klemy w akumulatorach. Zneutralizowano powstałe wycieki substancji ropopochodnych z uszkodzonych pojazdów. Po zakończeniu czynności policyjnych, uprzątnięto jezdnię z resztek powstałych w czasie zdarzenia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Żegiestowie zadysponowane zostały zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Muszyna, Żegiestów oraz Wierchomla Wielka. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź