miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Piwniczna-Zdrój: Ratownicy wyważyli drzwi budynku i uratowali kobietę!

0 387

W sobotę (8 grudnia) ok. godz. 15:35 w miejscowości Kokuszka w gminie Piwniczna-Zdrój trwała akcja ratunkowa prowadzona zarówno przez strażaków, jak i ratowników medycznych. Poszkodowana kobieta znajdowała się w kuchni drewnianego budynku.

 

Czytaj również: Gmina Stary Sącz: Samochód osobowy wylądował w rowie! Trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

– Po dotarciu do końca drogi utwardzonej ustalono, że miejsce, którego dotyczy zgłoszenie oddalone jest od miejsca postoju samochodów pożarniczych o około 5 do 6 kilometrów. Droga do miejsca zdarzenia prowadziła kamienistą, wąską, leśną drogą w bardzo trudnym górzystym terenie. Strażacy lekkimi samochodami terenowymi udali się do miejsca zdarzenia. W trakcie jazdy konieczne było założenie łańcuchów na koła, ponieważ droga przez las była całkowicie oblodzona. Po dotarciu do rozwidlenia strażacy udali się pieszo do miejsca, gdzie znajdował się budynek. Oddalony był on o około 250 metrów od miejsca postoju lekkich samochodów terenowych. W trakcie dojścia strażaków do miejsca zdarzenia napotkano ratowników medycznych oraz członka rodziny, którzy kierowali się do drogi z osobą poszkodowaną, którą nieśli w kocu zabezpieczoną dodatkowo folią NRC. Strażacy udzielili pomocy ratownikom w transporcie osoby poszkodowanej do lekkiego samochodu terenowego, którym kobieta wraz z ratownikami medycznymi została przetransportowana do karetki Pogotowia, która była oddalona od miejsca zdarzenia o około 4 kilometry, po przeciwnej stronie góry. Ustalono również, że ratownicy medyczni wyważyli drzwi wejściowe drewnianego budynku mieszkalnego, w celu udzielenia pomocy osobie poszkodowanej, która znajdowała się w pomieszczeniu kuchennym. Po przetransportowaniu kobiety do karetki Pogotowia Ratunkowego, została ona przewieziona do szpitala w Nowym Sączu – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Kokuszce zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna-Zdrój, Głębokie oraz Kosarzyska. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź