miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Piwniczna-Zdrój: Samochód dostawczy uderzył w barierę energochłonną [ZDJĘCIA]

0 718

We wtorek (17 lipca) ok. godz. 15:42 w miejscowości Młodów, w gminie Piwniczna-Zdrój samochód dostawczy marki Peugeot wypadł z drogi i uderzył w barierę energochłonną. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

 

Czytaj również: Silny wiatr siał spustoszenie na sądeckim rynku! Jeden ze znaków uszkodził Mercedesa [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód dostawczy marki Peugeot wypadł z drogi i uderzył w barierę energochłonną. Kierujący pojazdem znajdował się poza nim i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Po zbadaniu przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego, kierowca pozostał na miejscu. Jeden pas drogi był zablokowany z powodu zabezpieczenia miejsca zdarzenia przez samochód pożarniczy z OSP Głębokie oraz Policję, a także karetkę. W związku z tym ruch odbywał się wahadłowo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz sprawdzeniu wycieków z samochodu. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Od kierującego pojazdem uzyskano informację, że po uszkodzony pojazd dostawczy przyjedzie pomoc drogowa. Znajdował się on poza drogą. Po odjeździe karetki z miejsca zdarzenia, samochód pożarniczy oraz radiowóz przestawiono na pobliską zatoczkę autobusową w celu udrożnienia ruchu w obydwu kierunkach. Działania zastępów z JRG nr 2 Nowy Sącz oraz OSP Piwniczna-Zdrój zostały zakończone. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Głębokie do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Po załadowaniu uszkodzonego samochodu dostawczego na autolawetę, czynności trwające ponad dwie godziny zostały zakończone. Na miejscu zdarzenia drogowego w Młodowie pracowały zastępy z: JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Głębokie oraz OSP Piwniczna-Zdrój.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź