miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Piwniczna-Zdrój: Samochód osobowy zderzył się z dostawczym! [ZDJĘCIA]

0 917

W poniedziałek (22 października) ok. godz. 11:17 w miejscowości Głębokie w gminie Piwniczna-Zdrój doszło do zderzenia samochodu osobowego i dostawczego. Podróżowali nimi sami kierowcy, którzy po przebadaniu przez załogę karetki pozostali na miejscu.

 

Czytaj również: Przysietnica: Autokar utknął przed przejazdem kolejowym! Podróżowało nim 40 osób [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów, tj. osobowego marki Subaru Forester i dostawczego Opel Vivaro. W wyniku zdarzenia pojazd Subaru znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast pojazd Opel znajdował się częściowo poza obrysem jezdni blokując jeden pas ruchu. W samochodach podróżowali sami kierujący, którzy opuścili je przed przybyciem Straży Pożarnej i zostali przebadani przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wahadłowym kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu klem akumulatorów z uszkodzonych pojazdów i sprawdzeniu ich pod kątem ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych. Po przebadaniu kierowcy pozostali na miejscu. Opla przemieszczono na chodnik – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Głębokiem zadysponowano zastępy z: JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Głębokie, Piwniczna-Zdrój oraz Rytro. Czynności prowadzone przez strażaków trwały godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź