miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Podegrodzie: 55 strażaków ponad cztery godziny walczyło z ogniem! [ZDJĘCIA]

0 439

W poniedziałek (5 listopada) ok. godz. 23:06 w miejscowości Brzezna w gminie Podegrodzie doszło do pożaru stajni, stodoły, warsztatu oraz garażu. Oprócz tego spłonął samochód osobowy. W wyniku zaistniałego zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Czytaj również: Gmina Łososina Dolna: Strażacy dwie godziny gasili pożar ciągnika siodłowego! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z Limanowej ustalono, że pożarem objęte było dwa budynki gospodarcze (budynek stajni i stodoły oraz budynek warsztatu i garażu). W budynkach nikt nie przebywał. Budynki były oddalone od siebie około 4 metry. Pomiędzy budynkami znajdował się całkowicie spalony samochód osobowy. W budynku stajni nie było inwentarza. Około 6 metrów od płonącego budynku warsztatowego oddalony był budynek mieszkalny. Z relacji świadków uzyskano informację, że w budynku mieszkalnym znajdowała się osoba opiekująca się budynkami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu przyłącza elektrycznego, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się budynki gospodarcze oraz jednego prądu w obronie na budynek mieszkalny. Do wnętrza budynku warsztatowego zostali wprowadzeni strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony oddechowej z liniami gaśniczymi. Zastępy OSP z powiatu limanowskiego oraz nowosądeckiego przybywające na miejsce zdarzenia budowały kolejne linie gaśnicze oraz zasilające z pobliskiego hydrantu. Przybyła na miejsce Policja sprawdziła budynek mieszkalny na obecność osób trzecich, stwierdzając ich brak. W trakcie działań ustalono, że płonące budynki znajdowały się na terenie chronionym przez JRG 2 Nowy Sącz. Przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne odcięło dopływ energii elektrycznej do zabudowań. Po stłumieniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych obu budynków. Budynek mieszkalny w obecności przybyłej na miejsce właścicielki sprawdzono kamerą termowizyjną. Za pomocą wyciągarki samochodowej wyciągnięto z budynku garażowego maszyny rolnicze oraz traktor. W budynku warsztatowym dokonano rozbiórki drewnianego stropu – relacjonuje Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do zdarzenia w Brzeznej zadysponowane zostały jednostki Straży Pożarnej z powiatu limanowskiego oraz nowosądeckiego. Działania trzynastu zastępów i 55 strażaków trwały ponad cztery godziny. Przyczyna pojawienia się ognia nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź