miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Podegrodzie: Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu dwóch pojazdów! [ZDJĘCIA]

0 867

W poniedziałek (24 września) ok. godz. 19:16 w miejscowości Stadła w gminie Podegrodzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowało nimi w sumie trzy osoby, a jedna z nich została ranna i przewieziona karetką Pogotowia do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Rozlany płyn chłodniczy na ul. Wąsowiczów stwarzał zagrożenie! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch pojazdów, tj. samochodu osobowego marki VW Golf z samochodem osobowym elektrycznym Tesla. Pojazdami podróżowało łącznie trzy osoby. Samochód osobowy marki VW znajdował się w przydrożnym rowie z uszkodzonym przodem, natomiast samochód osobowy marki Tesla znajdował się po drugiej stronie skrzyżowania na bocznej drodze z uszkodzonym tyłem. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami znajdowały się poza nimi. Jedna osoba została poszkodowana. Droga została całkowicie zablokowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu terenu działań. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Odłączono klemy w pojeździe marki VW oraz sprawdzono czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Przybyła załoga karetki Pogotowia Ratunkowego przejęła osobę poszkodowaną, która została przetransportowana do szpitala. Strażacy oświetlali teren zdarzenia podczas czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję. Po zakończeniu działań przez Policję usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stadła. Działania strażaków trwały w sumie cztery godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź