miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Podegrodzie: Jedna osoba została ranna w zderzeniu dwóch samochodów osobowych! [ZDJĘCIA]

0 389

We wtorek (2 października) ok. godz. 7:55 w miejscowości Olszana w gminie Podegrodzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało dwie osoby. Jedna z nich została poszkodowana i przetransportowana karetką Pogotowia do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Samochód osobowy wylądował w rowie! Dwie osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych marki Seat Toledo i Opel Vivaro, którymi podróżowało dwie osoby. Samochód Seat Toledo znajdował się w rowie, a samochód Opel na jezdni. W wyniku zderzenia została poszkodowana jedna osoba, która znajdowała się w samochodzie. W początkowej fazie obydwa pasy jezdni były zablokowane. Następnie odblokowano jeden pas jezdni, a ruch odbywał się wahadłowo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Wydobyto osobę poszkodowaną z samochodu na nosze typu deska. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Odłączono klemy od akumulatorów. Kierowano ruchem pojazdów – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w miejscowości Olszana zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Olszanka i Olszana. Czynności trwały w sumie ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź