miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Podegrodzie: śmierć motocyklisty

0 1 488

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę (2 marca) w miejscowości Mokra Wieś (gm. Podegrodzie). 33-letni motocyklista, który utracił panowanie nad pojazdem wypadł z drogi i z impetem uderzył w betonowy przepust. Intensywna reanimacja poszkodowanego nie przyniosła efektu. Mężczyzna zmarł.

Czytaj również: Gmina Łącko: 57 strażaków gasiło pożar budynku i garażu! [ZDJĘCIA] – KLIK

– 2 marca około godziny 14.15 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Podegrodzie, OSP Mokra Wieś oraz OSP Gostwica zadysponowane zostały do działań w Mokrej Wsi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust – czytamy w komunikacie PSP Nowy Sącz. – Poszkodowany mężczyzna znajdował się w rowie bez oznak życia. Motocykl znajdował się około 20 metrów dalej na następnym przepuście. Na miejscu pojawili się członkowie rodziny, którzy wymagali wsparcia psychicznego.  Wsparcie psychiczne prowadzili ratownicy PSP i medyczni. Po kilkudziesięciu minutach RKO  lekarz stwierdził zgon 33 letniego mężczyzny. Ciało zostało przykryte folią oraz osłonięte parawanem.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydostaniu poszkodowanego z rowu oraz rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Podpięto AED do poszkodowanego, założono rurkę krtaniową  i prowadzono RKO według wskazań AED. Na miejsce dotarła karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga  przejęła  poszkodowanego. Ratownicy PSP i OSP pomagali w prowadzeniu RKO. Na miejscu pozostał zastęp z OSP Mokra Wieś oraz Policja w oczekiwaniu na przyjazd prokuratora i technika policyjnego. Działania strażaków trwały ponad pięć godzin.

Opr. Rafał Kmak
źródło: PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź