miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Podegrodzie: Zderzenie trzech samochodów! Cztery osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 881

W niedzielę (31 marca) ok. godz. 15:30 w miejscowości Stadła w gminie Podegrodzie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Podróżowało nimi łącznie dziewięć osób, w tym dwoje dzieci. Cztery osoby zostały ranne i przetransportowane karetkami do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Trzy osoby w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki Toyota Yaris, Opel Meriva oraz Volkswagen Jetta. Pojazdami podróżowało łącznie dziewięć osób, w tym dwoje dzieci. Wszystkie samochody znajdowały się na jezdni. Toyota Yaris znajdowała się na dachu. Osoby opuściły pojazdy o własnych siłach i znajdowały się na pasie zieleni, poza drogą. Obydwa pasy jezdni były nieprzejezdne, wyznaczono objazd. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Zbadano poszkodowanych pod kątem urazów. Udzielono wsparcia psychicznego i założono kołnierze ortopedyczne. Na miejsce przybyły zespoły Ratownictwa Medycznego, którym przekazano poszkodowanych. Cztery osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala. Pozostałe osoby, w tym dzieci pozostały na miejscu. Odłączono klemy od akumulatorów oraz zebrano substancję ropopochodną z jezdni przy użyciu sorbentu. Usunięto pojazdy z jezdni – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Stadłach zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz trzy zastępy OSP. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź