miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Rytro: W budynku jednorodzinnym doszło do pożaru kuchenki gazowej!

0 557

W środę (7 listopada) ok. godz. 8:56 w miejscowości Sucha Struga w gminie Rytro doszło do pożaru kuchenki gazowej w budynku jednorodzinnym. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia była wada urządzeń ogrzewczych na paliwo gazowe.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Strażacy aż godzinę gasili pożar lodówki! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w budynku jednorodzinnym doszło do pożaru kuchenki gazowej znajdującej się w kuchni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu zasilania energetycznego obiektu, wprowadzeniu strażaków w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą w celu zlokalizowania ogniska pożaru oraz podjęciu skutecznych działań gaśniczych. Otwarto okna w zadymionych pomieszczeniach. Po stłumieniu ognia nadpalone elementy wyposażenia przemieszczono na zewnątrz budynku, gdzie zostały dogaszone i przelane wodą. Wszystkie pomieszczenia sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej, dodatkowo schłodzono wodą przegrzane powierzchnie. Cały obiekt został sprawdzony urządzeniami na obecność gazów niebezpiecznych. Przewietrzono je i oddymiono przy pomocy wentylatora – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Suchej Strudze zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Rytro oraz OSP Głębokie. Czynności prowadzone przez strażaków trwały godzinę, a prawdopodobną przyczyną pożaru była wada urządzeń ogrzewczych na paliwo gazowe.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź