miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gnał mercedesem w zabudowanym 118 km/h i wyprzedzał na podwójnej. Stracił prawko na 3 miesiące

0 963

Mieszkaniec gminy Grybów w terenie zabudowanym jechał mercedesem z prędkością 118 km/h, czyli blisko 70km/h za szybko. Jego brawurową jazdę przerwali policjanci sądeckiej grupy SPEED.

 

Czytaj również: Imiona i nazwiska 2866 ofiar Holokaustu na pomniku w Nowym Targu. Inicjatorem akcji sądeczanin Dariusz Popiela

 

Wieczorem 7 listopada br. funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy kontrolowali prędkość pojazdów na terenie Białej Niżnej. Około godziny 19, ich uwagę zwrócił kierujący mercedesem, który poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar wskazał 118 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość, z uwagi na teren zabudowany, wynosiła 50 km/h. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, przekraczając podwójną linię ciągłą.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz nieprawidłowe wyprzedzanie został ukarany mandatem, na jego konto trafiło 15 punktów karnych, a policjanci elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące.

źródło: KMP Nowy Sącz
fot.: KMP Nowy Sącz (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź