miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gostwica: zderzenie ciężarówki i dwóch osobówek

0 207

8 stycznia około godziny 8.50 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Brzezna i OSP Gostwica zadysponowane zostały do działań w Gostwicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia trzech samochodów, tj. samochodu osobowego BMW, Peugeot oraz samochodu ciężarowego. Samochodami podróżowali sami kierujący.

 

Czytaj również: Statek WOŚP nadpływa już do Nowego Sącza

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W początkowej fazie na ogólne złe samopoczucie uskarżała się tylko jedna osoba. Ratownicy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego. W trakcie prowadzonych działań druga osoba uskarżała się na dolegliwości. Po wstępnym przebadaniu do szpitala zostają zabrane dwie osoby.

 

 

Równocześnie z działaniami medycznymi strażacy odłączają klemy od akumulatorów w samochodach osobowych. Dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po usunięciu pojazdów z jezdni pozostałości zostały usunięte na pobocze. W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze był całkowicie zablokowany. Działania strażaków trwały prawie półtorej godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź