miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gródek nad Dunajcem: Strażacy przez 3 godziny gasili pożar stodoły! [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 1 123

Wczoraj (13 sierpnia) w godzinach wieczornych doszło do pożaru stodoły w Gródku nad Dunajcem. Budynek spalił się doszczętnie wraz ze wszystkimi sprzętami znajdującymi się w środku. Straty oszacowano na 20 tysięcy złotych!

 

Czytaj również: Kolejny tir zaklinowany pod wiaduktem na ul. Węgierskiej! [ZDJĘCIA]

 

W poniedziałek (13 sierpnia) o godz. 19:54 wybuchł pożar budynku gospodarczego przy posesji w Gródku nad Dunajcem. Przyczyna nie jest jeszcze ustalona. W stodole znajdowały się: dwie gaśnice, sprzęty spalinowe, kosiarka, łódź oraz elementy wyposażenia gospodarstwa rolnego. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na pobliski dom jednorodzinny. Nikt też nie odniósł obrażeń.

 

 

19:57 pożar budynku w miejscowości Gródek nad Dunajcem wyjazd GBART Iveco ? ?

Opublikowany przez Osp Gródek Nad Dunajcem Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

 

Stodoła była objęta pożarem w całej jej objętości. Działania Straży polegały na bezpiecznym ugaszeniu pożaru, przyłączeniu pojazdów gaśniczych do pobliskiego hydrantu oraz sprawdzeniu palącego się budynku na obecność zasilania w energię elektryczną. Zniszczeniu uległa stodoła wraz z wyposażeniem. Straty powstałe w wyniku szacuje się na 20 tysięcy złotych – informuje Marian Marszałekrzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu w rozmowie z miastoNS.pl.

Gaszenie pożaru trwało prawie 3 godziny przy udziale 27 strażaków z OSP Gródek nad Dunajcem, OSP Rożnów, OSP Przydonica oraz JRG 1 Nowy Sącz.

 

 

Klaudia Celusta

Źródło: KM PSP Nowy Sącz

Fot. i wideo: OSP Gródek nad Dunajcem, OSP Rożnów

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź