miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Groźne zderzenie na Krzyżówce! Trzy osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

0 990

Wczoraj (9 lutego), około godziny 16.19 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 75 w miejscowości Krzyżówka doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Czytaj również: Nowy Sącz: Zderzenie dwóch ciężarówek [ZDJĘCIA]

W wypadku uczestniczyły samochody Audi i Renault, którymi podróżowały łącznie trzy osoby. – Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem pierwszego zastępu straży. W chwili przybycia pierwszego zastępu straży na miejscu obecna była karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga zajęła się wszystkimi uczestnikami zdarzenia, dokonując ich zabezpieczenia medycznego – mówi Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Uszkodzone pojazdy blokowały częściowo jeden pas drogi krajowej nr 75 na trasie Krynica – Nowy Sącz, w związku z czym ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony. – Z uszkodzonych samochodów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w obydwu pojazdach, wahadłowym kierowaniu ruchem oraz sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przemieszczono uszkodzone pojazdy na pobocze, a z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe – dodaje rzecznik.

Marek Jaśkiewicz
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.