miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Groźny pożar w Piątkowej! Mężczyzna walczył o życie wisząc siedem metrów nad ziemią [ZDJĘCIA]

0 2 276

W środę (28 lutego) ok. godz. 4:40 w miejscowości Piątkowa, nieopodal Nowego Sącza doszło do groźnego pożaru na poddaszu budynku jednorodzinnego. Na daszku nad balkonem znajdował się mężczyzna, który leżąc trzymał się futryny okna i zwisał z wysokości ok. 7,5 metra nad ziemią. Udało się go uratować. Niestety w wyniku pożaru ucierpiał strażak, który trafił do szpitala.

Czytaj również: Sądecczyzna: Kolejna śmiertelna ofiara pożaru! [ZDJĘCIA]

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podjęciu próby dotarcia do osoby znajdującej się na daszku od strony poddasza oraz jego ewakuacji. Jednocześnie podjęto działania gaśnicze podając prądy wody na palące się poddasze. Ze względu na brak możliwości wyprowadzenia osoby od strony poddasza, strażacy sprawili rozsuwaną drabinę pożarniczą. Przy jej pomocy sprowadzono mężczyznę na balkon poniżej. Osoba została poszkodowana, udzielono jej pomocy i przekazano ją ratownikom karetki Pogotowia Ratunkowego. Usuwano na zewnątrz spalone elementy i dogaszano je wodą. Wykonano prace rozbiórkowe poddasza – poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W trakcie gaszenia pożaru sprawdzono przewód kominowy, w którym stwierdzono pożar sadzy, które gaszono przy pomocy lancy, proszku oraz piany gaśniczej. Po powrocie do koszar jeden z ratowników uczestniczący w działaniach po zdjęciu kominiarki zgłosił obrażenie termiczne czoła. Powstało ono wskutek promieniowania cieplnego i gorących oparów pary wodnej. Strażak został zaopatrzony, a następnie przetransportowany do szpitala.

Działania ratowniczo-gaśnicze na miejscu zdarzenia trwały ponad cztery godziny, a prowadzone były przez pięć zastępów oraz osiemnastu strażaków. Pożar prawdopodobnie powstał od palącej się sadzy w kominie.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.