miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Groźny wypadek na DK 75! Trzy osobówki skasowane, jedna osoba w szpitalu [Zdjęcia]

0 365

Wczoraj, 3 lipca około godziny 15.20 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Łososinie Dolnej.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na DK 75 doszło do zderzenia samochodów Audi Q5, Toyota Auris, oraz Nissan.

 

Czytaj również: Publicznie znieważył głowę Państwa!
Prokuratura wszczęła śledztwo [Tylko dla dorosłych]

 

Kierujący samochodami Toyota oraz Audi o własnych siłach opuścili pojazdy i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Kierujący Nissanem znajdował się z obrażeniami w pojeździe i nie był w stanie sam się z niego wydostać. Droga była całkowicie zablokowana, Policja wyznaczyła objazdy. Z pojazdów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych.

 

 

 

Kierującego z samochodu wydobywano poprzez ułożenie go na noszach typu deska i jednoczesnym stabilizowaniu odcinka szyjnego przez jednego z ratowników. Po przeniesieniu poszkodowanego na pobliski chodnik udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu karetki Pogotowia ratunkowego, przekazano załodze osobę poszkodowaną. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. 

Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu prawych drzwi samochodu Nissan przy użyciu rozpieracza oraz nożyc hydraulicznych w celu uzyskania możliwości wydostania poszkodowanego z samochodu. Dokonano rozłączenia instalacji elektrycznej w pojazdach. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu działań dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji, jeden z samochodów został zabrany przez pomoc drogową.  Natomiast  OSP Łososina Dolna zepchnęła drugi z samochodów na pobocze i posprzątała elementy powypadkowe.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź