miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Grybów: Zderzyły się dwa samochody! Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]

0 351

We wtorek (18 września) ok. godz. 17:53 w Grybowie doszło do zderzenia dwóch samochodów. Pojazdami podróżowali sami kierujący. W wyniku zaistniałego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która przetransportowana została do szpitala.

 

Czytaj również: Tęgoborze: Motocykl zderzył się z ciężarówką! Mężczyzna w stanie krytycznym [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na DK28 doszło do zderzenia dwóch samochodów, tj. Ford Transit oraz Audi. Ford znajdował się na drodze, a Audi w przydrożnym rowie. Samochodami podróżowali sami kierujący, którzy znajdowali się poza pojazdami. Kierująca samochodem osobowym została poszkodowana. Z samochodów doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Poszkodowaną przekazano przybyłej na miejsce załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Kierowano ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz rozpięto klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Karetka zabrała poszkodowaną do szpitala. Dalsze działania zastępu OSP Siołkowa polegały na zabezpieczeniu miejsca podczas czynności dochodzeniowych Policji. Po zabraniu uszkodzonych samochodów przez Pomoc Drogową usunięto pozostałości z jezdni – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czynności na miejscu zdarzenia prowadziły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała oraz OSP Siołkowa. Działania strażaków trwały prawie trzy godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź