miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mężczyzna doznał urazu głowy podczas pracy w lesie. Strażak uratował mu życie!

0 764

W dniu 1 marca ok. godz. 13:41 w miejscowości Jasienna doszło do groźnego zdarzenia. Mężczyzna, który pracował w lesie został uderzony w głowę konarem spadającym podczas obalenia drzewa. Poszkodowany nie oddychał, a Naczelnik OSP Jasienna udzielił mu pierwszej pomocy poprzez sprawne przeprowadzenie resuscytacji. W wyniku działań przywrócone zostały funkcje życiowe mężczyzny.

Czytaj również: Sądecczyzna: Wypadek w lesie! Mężczyzna przygnieciony przez drzewo

– Dojazd samochodami pożarniczymi na miejsce zdarzenia był niemożliwy z powodu zalegającego śniegu oraz ukształtowania terenu w lesie. Ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia pieszo. W lesie pracowały dwie osoby. Zdarzenie miało miejsce około 800 metrów od drogi głównej. Naczelnik OSP Jasienna po stwierdzeniu braku oddechu u osoby poszkodowanej przystąpił do udzielenia pomocy poprzez prowadzenie resuscytacji do momentu przywrócenia funkcji życiowych – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy z: JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Jasienna oraz OSP Korzenna. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny. Polegały one na zabezpieczeniu miejsca, udzieleniu pomocy w przełożeniu osoby poszkodowanej na nosze typu deska oraz przetransportowaniu mężczyzny do karetki Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Nowym Sączu. Patrol Policji przeprowadził czynności dochodzeniowe.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź