miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Jeden ukradł skuter w pobliżu stacji paliw, a drugi pod cmentarzem!

0 246

Dwa skutery o łącznej wartości 3000 złotych padły łupem złodziei. 18-latek dokonał kradzieży w Starym Sączu, natomiast 38-letni mężczyzna dopuścił się występku w Łącku. Sprawcy zostali zatrzymani, a jednoślady powróciły do swoich właścicieli.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Próbował zaparkować samochód i uszkodził cztery inne pojazdy! [ZDJĘCIA]

 

– Kilka dni temu mieszkaniec Starego Sącza wystawił na aukcji skuter o wartości 1500 złotych. Szybko skontaktował się z nim jakiś mężczyzna i zaproponował, żeby spotkali się na parkingu w pobliżu stacji paliw w Starym Sączu, ponieważ chciał go obejrzeć. Gdy doszło do spotkania mężczyzna zapytał, czy może przejechać się po parkingu. Po uzyskaniu zgody wsiadł na skuter i odjechał w nieznanym kierunku. Właściciel skradzionego skutera natychmiast powiadomił policjantów. Mężczyzny nie udało się zatrzymać tego samego dnia, jednak pomimo tego policjanci ze Starego Sącza przy współpracy z właścicielem pojazdu ustalili, kto najprawdopodobniej ukradł skuter. Do zatrzymania doszło dzień po kradzieży na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu, a pomocny okazał się dokładny rysopis 18-letniego sprawcy. W efekcie mężczyzna usłyszał od policjantów zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia, a skradziony skuter wrócił do właściciela już dzień po zdarzeniu – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Wcześniej doszło do podobnej sytuacji. Funkcjonariusze otrzymali wówczas zgłoszenie, że do kradzieży skutera doszło w rejonie cmentarza w Łącku. Pojazd, podobnie jak w przypadku wcześniejszego zdarzenia, był warty 1500 złotych. Gdy policjanci sprawdzali teren tej miejscowości, otrzymali od dyżurnego informację, że skuter znalazł się w Czerńcu. Znaczący wpływ miała tu reakcja świadków, którzy zauważyli mężczyznę prowadzącego skuter. Wtedy nie wzbudził u nich podejrzeń, jednak gdy później dowiedzieli się o kradzieży, ruszyli za nim, ujęli go i powiadomili policjantów.

Na widok funkcjonariuszy 38-letni mężczyzna zaczął uciekać, jednak nie pomogło mu to uchronić się przed odpowiedzialnością, ponieważ po wytrzeźwieniu usłyszał od policjantów zarzut kradzieży, a skuter wrócił do właściciela.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS, KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź