miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łącko: Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

0 332

W poniedziałek (24 września) ok. godz. 8:04 w miejscowości Łącko doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Samochodami podróżowało w sumie trzy osoby, a w wyniku zaistniałej sytuacji poszkodowana została jedna z nich.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 28-latek rozbił szybę w ratuszu! Grozi mu nawet 5 lat więzienia [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych, tj. Dacia Dokker oraz Seat Leon. Samochodami podróżowało łącznie trzy osoby. Obydwa pojazdy znajdowały się w przydrożnym rowie. Jedna osoba pozostawała w samochodzie i była poszkodowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego. Odłączono klemy w obydwu pojazdach. Wykonano sorpcje rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz wahadłowo kierowano ruchem. Osoba poszkodowana została przekazana załodze karetki, a następnie przetransportowana do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji usunięto z drogi pozostałości powypadkowe – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Łącku zostały zadysponowane zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko oraz OSP Czarny Potok. Czynności prowadzane przez strażaków trwały półtorej godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź