miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kąclowa: Wypadek osobówki z traktorem! [Zdjęcia]

0 476

Wczoraj (19 sierpnia) w Kąclowej (gm. Grybów) doszło do wypadku samochodu osobowego z naczepą traktora. Nikomu nic groźnego się nie stało. Kierowca osobówki uskarżał się na dolegliwości.

 

Czytaj również: Agropromocja 2019 – zaprezentuj swoją firmę!

 

19 sierpnia około godziny 20.58 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Kąclowa oraz Grybów Biała zadysponowane zostały do działań w Kąclowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego i przyczepy. Pojazdami podróżowali sami kierujący. Kierujący samochodem osobowym uskarżał się na dolegliwości. Samochód znajdował się na pasie drogi i nastąpiły z niego wycieki płynów eksploatacyjnych. Przyczepa znajdowała się na poboczu i była wypięta z ciągnika. Ciągnik znajdował się na poboczu w odległości kilkunastu metrów od przyczepy. Ruch pojazdów odbywał się jednym pasem informuje PSP Nowy Sącz.

 

 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, usunięciu akumulatora w uszkodzonym samochodzie osobowym, zasypaniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych sorbentem oraz kierowaniu wahadłowo ruchem. Poszkodowany został zabrany przez karetkę z miejsca zdarzenia do szpitala.

Kolejne działania polegały na odgrodzeniu miejsca zdarzenia poprzez rozstawienie pachołków ostrzegawczych oraz odłączeniu akumulatora w ciągniku. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji pomoc drogowa zabrała uszkodzony samochód osobowy z miejsca zdarzenia. Usunięto pozostałości po zdarzeniu z jezdni. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź