miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kadcza: Zderzenie dwóch samochodów! Jeden z kierowców zakleszczony w pojeździe [ZDJĘCIA]

0 1 283

W czwartek (11 kwietnia) ok. godz. 18:30 w miejscowości Kadcza w gminie Łącko doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowali nimi sami kierowcy, a jeden z nich został zakleszczony w pojeździe. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Łabowa: Trzy osoby w szpitalu po zderzeniu trzech samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Zderzyły się dwa pojazdy marki Renault i Volvo, którymi podróżowali sami kierujący. Jeden samochód zjechał z jezdni, uderzył w skarpę i wjechał na przeciwny pas zderzając się z nadjeżdżającym innym pojazdem. Kierowca Volvo nie doznał żadnych obrażeń, natomiast kierowca Renault został zakleszczony w samochodzie, który był przewrócony na prawy bok. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu pojazdu przy użyciu klinów i podpór, wprowadzeniu ratownika do wnętrza pojazdu w celu pomocy przy wydobywaniu mężczyzny. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych usunięto tylne drzwi samochodu, poszkodowanego przełożono na deskę i ewakuowano. Mężczyzna po przebadaniu przez załogę karetki przewieziony został do szpitala. Pojazd został postawiony na koła, w obydwu samochodach odłączono klemy akumulatora i usunięto wycieki płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy zepchnięto z jezdni na pobocze, uprzątnięto pozostałości powypadkowe i zmyto krew. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze był całkowicie zablokowany – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Kadczy zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Kadcza i OSP Łącko. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad półtorej godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź