miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kamionka Wielka: Wypadł z drogi i uderzył w słup! [Zdjęcia]

0 387

W nocy 7 września doszło do wypadku samochodowego w Kamionce Wielkiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód wypadł z drogi i uderzył w przydrożny słup telekomunikacyjny. Mężczyźnie pierwszej pomocy udzielili świadkowie zdarzenia.

 

Czytaj również: Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w Starym Sączu!

 

Trzy minuty po północy 7 września zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Mystków zadysponowane zostały do działań w Kamionce Wielkiej – informuje PSP Nowy Sącz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osoby wypadł z drogi, uszkodził ogrodzenie i uderzył tyłem w słup telekomunikacyjny. Ustalono, że samochodem podróżował jedynie kierowca, który został poszkodowany i zaopatrzony przed przybyciem straży przez osoby postronne.

 

 

Samochód znajdował się poza drogą, nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Uszkodzeniu uległ słup telekomunikacyjny oraz linie telekomunikacyjne. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo ze względu na ustawienie samochodów służb. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu klem akumulatora w uszkodzonym samochodzie, sprawdzeniu najbliższej okolicy przy samochodzie czy nie brały udziału inne osoby oraz kierowaniu wahadłowo ruchem.

W trakcie działań, strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu i zadysponowano na miejsce karetkę Pogotowia Ratunkowego. Kierujący został zabrany do szpitala na badania. Na miejsce działań przybył pracownik odpowiedzialny za linie telekomunikacyjne. Udzielono mu wsparcia przy odcięciu uszkodzonych linii oraz wycięciu uszkodzonego, drewnianego słupa.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź