miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kaskadowe pomiary prędkości na drogach! Dzisiaj noga z gazu

0 231

Przez cały dzisiejszy dzień (18 września) na drogach krajowych trwa akcja “Road Safety Days”. Polega ona na kaskadowych pomiarach prędkości. Akcja swoim zasięgiem obejmuje całą Europę, a związana jest z trwającym właśnie Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Celem jest przyczynienie się do sytuacji, w której dzisiejszego dnia nikt nie zginie na Polskich drogach. Niestety w tym roku udało się to jedynie 6 stycznia i 19 maja.

 

Czytaj również: Zderzenie dwóch osobówek na rondzie „pod szpitalem” [Zdjęcia]

 

Kaskadowy pomiar prędkości polega na kontrolach  prowadzonych na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju. Kaskadowy pomiar prędkości to sposób na kierowców, którzy, widząc policjantów, zwalniają do dozwolonej na danej drodze prędkości, a po minięciu radiowozu od razu przyspieszają.

Akcja “Road Safety Days” do tej pory znana była jako EDWARD – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Wzmożone kontrole policji są potrzebne, by podnieść bezpieczeństwo na drogach. Z badań wynika, że od początku 2020 roku tylko 6 stycznia i 19 maja nikt nie zginął na polskich drogach. Do tragicznych wypadków dochodzi codziennie. Od początku roku prawo jazdy za przekroczenie prędkości zabrano 46 567 kierowcom, co oznacza wzrost o 35 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Policja apeluje o rozwagę na drodze, nie tylko ze względu na akcję policyjną, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: mns.pl
Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź