miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejna tragedia na Sądecczyźnie. Nie żyje 29-latek!

0 5 676

Poważny wypadek drogowy miał miejsce wczoraj (28 stycznia) przed godziną 20.00, gdzie doszło do potrącenia pieszego. Na miejscu poszkodowanego 29-latka reanimował kierowca samochodu, który go potrącił, a potem policjanci i ratownicy medyczni. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

 

Czytaj również: Nie żyje kobieta potrącona wczoraj na ul. Limanowskiego w Nowym Sączu

 

Do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem pieszego doszło w niedzielę 28 stycznia ok. godz. 19.40 na pograniczu Trzycierza i Łęki, gdzie samochód potrącił mężczyznę. – Poszkodowanego w tym wypadku mężczyznę początkowo reanimował kierowca Volkswagena, który go potrącił, a kolejno policjanci i ratownicy medyczni. Następnie mężczyzna został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala, gdzie w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Trwa ustalanie jego tożsamości, a orientacyjnie wiek mężczyzny określono na około 25 lat – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak informuje nowosądecka Policja, 29-letni kierowca był trzeźwy, natomiast poszkodowanemu ze względu na brak możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości wynikający z obrażeń ciała pobrano krew do badań.

– Na miejscu, w obecności biegłego, pracowali policjanci z Korzennej, Grybowa oraz z Nowego Sącza, którzy m.in. przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu oraz sporządzili szkic sytuacyjny zdarzenia i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku – dodaje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

W sumie w tym roku zginęło już siedmiu pieszych na sądeckich drogach lub zmarło w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

[Aktualizacja]

Policja ustaliła tożsamość poszkodowanego mężczyzny – to 29-letni mieszkaniec gminy Korzenna.

Opr. MK
Źródło: KM Policji w Nowym Sączu
Fot.: KMP Rybnik (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź