miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne zatrzymanie w sprawie obrotu narkotykami

0 1 848

Gorlicka Policja prawie od roku prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie obrotu dużymi ilościami narkotyków. Zarzutami objęto ponad 40 osób, a w minionym tygodniu funkcjonariusze policji zatrzymali 28-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzut uczestnictwa w handlu narkotykami.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Posiadał amfetaminę, może dostać 10 lat

 

Od wiosny 2017 roku Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie obrotu dużymi ilościami narkotyków na terenie powiatu gorlickiego i części województwa podkarpackiego. Ustalenia w prowadzonym postępowaniu doprowadziły do zatrzymania mieszkańca Gorlic w minionym tygodniu.

– Policjanci ustalili, że w proceder zamieszane były także inne osoby, w tym 28-letni mężczyzna, który w dniu 4 lutego został zatrzymany. Postawiono mu zarzut uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, w ilości łącznej ponad 3 kilogramów. Natomiast 7 lutego gorlicki sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Jak podaje dalej Policja, już we wstępnej fazie postępowania, jeszcze w 2017 roku zatrzymano 20-letnią mieszkankę Gorlic, która usłyszała zarzuty popełnienia łącznie ponad 400 przestępstw narkotykowych. Wtedy sąd zastosował wobec kobiety areszt tymczasowy, który trwa do dzisiaj. Wówczas (lipiec ubiegłego roku) policjanci podczas skoordynowanego uderzenia w kilku miejscach na terenie powiatu gorlickiego i jasielskiego zabezpieczyli m.in. susz konopi indyjskich w ilości ponad 40 g, kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe i sprzęt dealerski (m.in. wagę elektroniczną).

– Dodać należy, że sprawa ma charakter rozwojowy. Dotychczas zarzutami z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani objęto już 45 osób. Dwie spośród nich zostały tymczasowo aresztowane, wobec pozostałych stosowano środki wolnościowe, w tym dozory policji, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju – dodaje oficer prasowy.

 

Opr. MK
Źródło: KPP w Gorlicach
Fot.: Policja.pl (zdj.  ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź