miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny dramat rolnika z traktorem w tle. W akcji śmigłowiec LPR

0 6 929

Wczoraj (29 marca) około godz. 15.35 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Gródek, OSP Stróże oraz OSP Grybów Biała zadysponowane zostały do działań w Gródku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia z uzyskanych informacji od członka rodziny wynikało, że doszło do poślizgu ciągnika rolniczego z przyczepą na drodze gruntowej o znacznym nachyleniu. Kierowca ciągnika chciał wyskoczyć z maszyny, niestety poślizgnął się i uderzył o kabinę. W akcji ratunkowej uczestniczył śmigłowiec LPR.

 

Czytaj również: 36-latek dźgnął nożem mieszkańca Krakowa. Dorwali go w Krynicy-Zdroju

W wyniku tego kierowca podczas próby wyskoczenia z ciągnika poślizgnął się na elemencie konstrukcyjnym ciągnika. Kierowca wypadając z ciągnika został ranny. Poszkodowany był przytomny i znajdował się około 50 metrów od pojazdu w pozycji leżącej pod opieką ratowników medycznych Pogotowia ratunkowego – informuje PSP Nowy Sącz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Transport poszkodowanego musiał odbyć się pieszo na noszach typu deska ze względu na to, że zdarzenie miało miejsce około 500 metrów od drogi gminnej betonowej. Stan drogi gruntowej oraz jej nachylenie nie pozwalało na dotarciu na miejsce zdarzenia pojazdami. Odłączono akumulator w ciągniku. W miejscu bezpiecznym ratownicy medyczni przygotowali poszkodowanego do transportu LPR.

 

 

Strażacy wyznaczyli lądowisko i przyjęli śmigłowiec LRP. Karetka Pogotowia Ratunkowego przetransportowała poszkodowanego na miejsce lądowania LPR. Śmigłowiec zabrał poszkodowanego do szpitala. Ciągnik rolniczy przekazano osobie mieszkającej w sąsiedztwie osoby poszkodowanej. Na miejscu zdarzenia została Policja prowadząca czynności dochodzeniowe. Działania strażaków trwały dwie godziny.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź