miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny pożar osobówki! Samochód spłonął doszczętnie

0 927

15 maja około godziny 3.15 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Niskowa zadysponowane zostały do działań w Chełmcu na ulicę Batalionów Chłopskich. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na terenie jednej z posesji palił się samochód Ford Explorer. Kilka dni temu pisaliśmy o pożarze samochodu na Helenie (Pisaliśmy o tym tutaj – KLIK).

 

Czytaj również: Grupa biznesmenów przejmie Sandecję Nowy Sącz? Rozmowy trwają – KLIK

 

Pożarem objęty był cały samochód, który znajdował się kilka metrów od budynku oraz  metr od kolejnego samochodu marki Fiat. Brama do posesji była zamknięta a na zewnątrz budynku nie było właściciela. Pojazd wyposażony był z silnikiem benzynowy i zasilany dodatkowo gazem propan-butan. Na miejscu znajdował się patrol Policji.

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz skontaktowaniu się z właścicielem, który otworzył bramę wjazdową. Podano jeden prąd wody na palący się samochód oraz kolejny prąd wody w obronie na budynek mieszkalny. Zasilanie wodne stanowił hydrant. Rozłączono instalację elektryczną w samochodzie Fiat. Dokonano  kontroli za pomocą kamery termowizyjnej pozostałości ze spalonego samochodu Ford oraz ścian budynku wraz z samochodem Fiat, które były bezpośrednio narażone na oddziaływanie cieplne. Nie stwierdzono podwyższonej temperatury.

Działania strażaków trwały ponad godzinę. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź