miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny wypadek na rondzie Solidarności!

0 1 679

Wczoraj, 19 lipca około godziny 17.00 zastęp Straży Pożarnej w Nowym Sączu zadysponowany został do działań w Nowym Sączu na Aleje Piłsudskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na rondzie Solidarności.

 

Czytaj również: Prezydent Nowego Sącza uniemożliwia obniżkę cen wody?
Sprzeciw radnych wobec działań władz miasta

 

Jeden z samochodów blokował pas jezdni w kierunku ulicy Prażmowskiego a drugi pas jezdni w kierunku ulicy Jana Kilińskiego. Ruch drogowy na rondzie przebiegał płynnie. Pojazdami poruszali się sami kierowcy, którzy wydostali się z pojazdów o własnych siłach i nie uskarżali się na żadne dolegliwości zdrowotne. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Jeden pojazd wyposażony był w instalacje LPG.

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatorów z uwagi na duże zniszczenia pojazdów, zakręceniu zaworu bezpieczeństwa w instalacji LPG oraz przemieszczeniu pojazdów na pobocze przy użyciu wciągarki samochodowej. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto pozostałości po kolizyjnych z jezdni. Żaden uczestnik zdarzenia nie został zabrany do szpitala. Działania strażaków trwały godzinę. Na miejscu pozostał patrol Policji prowadzący czynności dochodzeniowe.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź