miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krakowska prokuratura: nie ma śladów zabójstwa Jakuba Bocheńskiego

1 1 789

Wstępnie mogę powiedzieć, że nie ma śladów, które mogłyby wskazywać na działanie osób trzecich. Na ostateczne wyniki należy jednak jeszcze poczekać – przekazał PAP prokurator Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury.

Czytaj również: Spłonął zajazd Beskid. W akcji gaśniczej 40 strażaków [Zdjęcia]

Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Jakuba Bocheńskiego, działacza Lewicy z Nowego Sącza. Ciało mężczyzny policja znalazła w czwartek na ogrodzonym terenie wśród zakładów przemysłowych przy ul. Portowej w Krakowie. Zwłoki zostały zabezpieczone do Zakładu Medycyny Sądowej i poddane dalszym badaniom. W piątek rodzina Jakuba Bocheńskiego potwierdziła jego tożsamość.

– Nie mamy ostatecznych wynik sekcji zwłok. Wstępnie mogę powiedzieć, że nie ma śladów, które mogłyby wskazywać na działania osób trzecich. Na ostateczne wyniki należy jednak jeszcze poczekać – powiedział PAP w poniedziałek rzecznik krakowskiej prokuratury Janusz Hnatko.

Prokurator dodał, że dalsze śledztwo ma ustalić, czy do śmierci polityka nie przyczyniły się – poprzez namowę lub udzielenie pomocy w targnięciu się na własne życie – inne osoby. Jeszcze w trakcie poszukiwań Jakuba Bocheńskiego adwokatka Elżbieta Ruchała mówiła, że pod adresem zaginionego były kierowane groźby karalne, a zaginiony był nękany.

Przedmiotem śledztwa jest też zgłoszenie, że niedługo przed zaginięciem Jakub Bocheński wykorzystał seksualnie kobietę. – Mogę potwierdzić, że takie zgłoszenie było w prokuraturze i jest prowadzone postępowanie w tej sprawie – powiedział PAP prokurator Hnatko.

Więcej na temat akcji poszukiwawczej znajdziesz tutaj – KLIK
(Odnaleziono ciało Jakuba Bocheńskiego. Rodzina potwierdza).

Źródło: PAP
fot.: archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Pablo pisze

    Komentarz został usunięty. Hejt, krzywda, obraza

Zostaw odpowiedź