miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krótka nawałnica w Nowym Sączu: Powalone drzewo, zerwana blacha, uszkodzony samochód! [ZDJĘCIA]

0 2 577

Piękna pogoda, która towarzyszyła Sądeczanom od rana, załamała się w godzinach popołudniowych. Krótka nawałnica wyrządziła sporo szkód. Silny wiatr powalił drzewo na jezdnię, zrywał linie energetyczne i blachę z jednego z budynków, która uszkodziła zaparkowany nieopodal samochód.

 

Czyta również: Czy znajdzie się wykonawca estakady na ul. Tarnowskiej?

 

Od kilku dni w Nowym Sączu, jak i na Sądecczyźnie mieliśmy wyjątkowo piękną pogodę, a temperatura przekraczała dwadzieścia stopni. Dzisiaj (13 kwietnia) po godzinie 13.00 nadeszło jednak chwilowe załamanie pogody. Niektórzy mieszkańcy miasta doświadczyli tego w sposób wyjątkowo bolesny.

Na ul. Pierackiego drzewo, które rosło na miejskim cmentarzu, spadło na drogę, całkowicie blokując przejazd. – To był moment, wszystko trwało może z pięć sekund, po czym wiatr się uspokoił. Zobaczyłam jak drzewo spada, a z linii energetycznych posypały się iskry – mówi mieszkanka jednego z pobliskich domów. Na miejscu działania prowadziła Straż Pożarna, obecny był także patrol Policji i Pogotowie Energetyczne. W innym miejscu w mieście doszło również do zerwania blachy z dachu, która uszkodziła samochód.

 

 

Lena Kościółek, Marek Jaśkiewicz

fot. Marek Jaśkiewicz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.