miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Marihuana ukryta w bieliźnie oraz skradziona biżuteria i pieniądze

0 969

Kryniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na gorących występkach. Pierwszy z nich dokonał kradzieży w pensjonacie i posiadał narkotyki, natomiast drugi marihuanę ukrył w pudełku po papierosach, które schował w bieliźnie.

 

Czytaj również: Żegiestów: Bus potrącił 6-letnie dziecko na rowerze. Poszkodowane trafiło do szpitala

 

Dyżurny Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju kilka dni temu otrzymał zgłoszenie od turystki z Gdyni, dotyczyło ono kradzieży pieniędzy oraz biżuterii. Kobieta wynajmowała pokój w pensjonacie. Złodziejem okazał się jeden z pracowników ośrodka.

– Funkcjonariusze, który przybyli pod wskazany adres ustalili, że zgłaszająca wyszła z pensjonatu przed godz. 11:00 rano i wróciła wieczorem. Kiedy weszła do wynajmowanego pokoju zauważyła, że torebka którą zostawiła na krześle i przykryła ubraniami, jest odkryta. Zajrzała natychmiast do portfela, który był w środku i zauważyła, że brakuje 500 złotych. Następnie sprawdziła też miejsce, w którym trzymała biżuterię – szuflada była jednak pusta, brakowało dwóch złotych pierścionków i złotej bransolety oraz srebrnego pierścionka, o łącznej wartości ponad 2200 złotych – poinformowała Iwona Grzebyk-Dulak, oficer pasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W miejscu zamieszkania sprawcy kradzieży policjanci ujawnili prawie 1,5 grama marihuany. W ubiegłą sobotę (9 czerwca) 21-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i kradzieży, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

– Tego samego dnia, późnym wieczorem, kryniccy policjanci zatrzymali innego mężczyznę, który także posiadał przy sobie narkotyki, a na ich widok włożył foliowe zawiniątko z zawartością do ust. W samochodzie, w którym przebywał funkcjonariusze znaleźli także „skręta” z marihuaną. Młody mężczyzna narkotyki trzymał także w pudełku po papierosach, które schował w bieliźnie – dodała Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik sądeckiej Policji.

Sprawca wykroczenia w niedzielę (10 czerwca) usłyszał zarzut z art. 62 ust. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za posiadanie środków odurzających może trafić do więzienia nawet na okres trzech lat.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź