miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Palił się lokal gastronomiczny na ul. Czarny Potok!

0 711

W czwartek (7 lutego) ok. godz. 10:23 na ul. Czarny Potok w Krynicy-Zdroju doszło do pożaru lokalu gastronomicznego. Strażacy musieli rozebrać część drewnianej konstrukcji wewnątrz budynku. Działania gaśnicze trwały czterdzieści minut. Nikt nie doznał obrażeń.

 

Czytaj również: Tragedia w Krynicy! Rolka wyciągu narciarskiego dla dzieci wciągnęła mężczyznę

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zapalenia wewnątrz budynku drewnianej konstrukcji w obrębie przewodu dymowego pieca grzewczego na paliwo stałe. Pracownicy przystąpili do działań gaśniczych przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca i przeprowadzeniu częściowych prac rozbiórkowych drewnianej konstrukcji wewnątrz budynku, w celu wykluczenia ewentualnych zarzewi ognia. Pomieszczenia sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Po wykluczeniu zagrożeń, działania zakończono – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Czarny Potok w Krynicy-Zdroju zadysponowane zostały zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie czterdzieści minut.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź