miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Pobili 15-latka dla pieniędzy! Policjanci ich zatrzymali

0 941

Pod koniec maja w pobliżu sklepu przy ul. Kraszewskiego w Krynicy-Zdroju dwóch nastolatków pobiło 15-letniego chłopca dla 50 złotych. Policjanci zatrzymali sprawców.

 

Czytaj również: Łososina Dolna: Trzy osoby poszkodowane po zderzeniu autobusu z samochodem! [ZDJĘCIA]

 

– Końcem maja w krynickim komisariacie przyjęto zgłoszenie o pobiciu. W trakcie przesłuchania okazało się, że w rejonie sklepu przy ul. Kraszewskiego 15-latek został pobity i uderzony metalowym prętem przez dwóch chłopców, którzy mieli żądać od niego 50 złotych. Wtedy też ostrzegli swoją ofiarę, że następnego dnia ma im dostarczyć większą kwotę, a dokładnie 100 złotych. Gdy o tej sytuacji powiadomiono policjantów, funkcjonariusze natychmiast ruszyli w teren w poszukiwaniu sprawców. Dostrzegli ich około 2 kilometrów od miejsca zdarzenia, w rejonie innego sklepu i tam doszło do ich zatrzymania. Następnie w komisariacie policjanci przesłuchali potencjalnych sprawców oraz świadków tego zdarzenia – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W efekcie 18-letni kryniczanin usłyszał od prokuratora zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu (art. 159 kk) i spowodowania u ofiary lekkiego uszkodzenia ciała (art. 157 par. 2 kk) oraz wymuszenia rozbójniczego (art. 282 kk), za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Takie same zarzuty usłyszał też jego młodszy 14-letni kolega, jednak z uwagi na wiek, zajmie się nim sąd rodzinny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź