miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Pociąg osobowy zderzył się z koparką

1 541

Dzisiaj, 12 listopada w Krynicy-Zdroju doszło do zderzenie pociągu osobowego z koparką. Skład osobowy relacji Krynica-Zdrój – Tarnów został zatrzymany. Całe szczęście nikomu nic groźnego się nie stało. W działaniach uczestniczyła PSP Krynica-Zdrój, Policja oraz grupa badania wypadków z PKP.

 

Czytaj również: Wypadek na Węgrzech! Nie żyje kierowca z Sądecczyzny [Zdjęcia]

 

12 listopada około godziny 13 zastęp z JRG w Krynicy Zdroju zadysponowany został do działań w Krynicy Zdroju. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalano, że na linii kolejowej doszło do najechania składu pociągu osobowego relacji Krynica-Zdrój – Tarnów na tył koparki gąsienicowej – informuje Państwowa Straż Pożarna. – W pociągu w chwili zdarzenia znajdował się maszynista oraz kierownik jednostki. Nie odnieśli żadnych obrażeń. Operator koparki w chwili zdarzenia wyskoczył z koparki i również nie odniósł obrażeń.

 

 

Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu wywiadu z uczestnikami zdarzenia na temat odniesionych obrażeń, sprawdzeniu ewentualnych wycieków w okolicy uszkodzeń na maszynach. Ruch na linii kolejowej zatrzymany do czasu przeprowadzenia czynności wyjaśniających przez Policję oraz grupę badania wypadków ze strony PKP. Na tym działania strażaków trwające niespełna godzinę zostały zakończone.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. qwerty pisze

    operator koparki: Panie to był moment

Zostaw odpowiedź