miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Pożar w kamienicy wielorodzinnej! Ewakuowano aż osiemnaście osób [ZDJĘCIA]

0 578

W poniedziałek (9 lipca) ok. godz. 5:15 na ul. Źródlanej w Krynicy-Zdroju doszło do pożaru w mieszkaniu na niskim parterze, w kamienicy wielorodzinnej. Ewakuowano w sumie osiemnaście osób z wyższych kondygnacji budynku. Nikt nie został poszkodowany.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Ukradł aż 26 markowych rowerów! Pomagała mu w tym konkubina

 

– Drzwi do mieszkania były zamknięte, natomiast okno zewnętrzne zabezpieczone roletą antywłamaniową. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania instalacji elektrycznej oraz zakręceniu głównego zaworu gazowego. Przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego, siłowo otwarto drzwi wejściowe. Po wejściu ratownicy przystąpili do jednoczesnego gaszenia gaśnicami proszkowymi płonącego bojlera zasilanego z instalacji elektrycznej, zlokalizowanego w łazience. Otwarto okna w całym pionie klatki schodowej. Po wprowadzeniu do wnętrza budynku wentylatora w sposób ciągły prowadzono oddymianie. Ratownicy prowadzili ewakuację łącznie osiemnastu osób z wyższych kondygnacji budynku, równocześnie prowadząc przewietrzanie mieszkań. W gronie osób ewakuowanych było jedno dziecko oraz dwie osoby o ograniczonej zdolności poruszania się. Nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości i nie wymagał interwencji medycznej. Ewakuowanym dwóm osobom rozdano koce będące na wyposażeniu samochodu pożarniczego do zabezpieczenia przed nadmierną utartą ciepła. Po zakończeniu działań wszyscy powrócili do swoich mieszkań – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Źródlanej zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju, a po ich zakończeniu mieszkanie, w którym doszło do pożaru przekazano Policji.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź