miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Ukradł portfel turyście w Pijalni i sam zaczął pić!

0 683

Kryniccy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który przywłaszczył sobie portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz sporą sumą pieniędzy. Należał on do turysty, który wychodząc z Pijalni Głównej zauważył jego brak. Było w nim niecałe 2300 złotych.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Policjanci ustalili miejsce pobytu zaginionego Piotra Morańdy

 

– Kiedy turysta wychodził z Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju zorientował się, że nie ma przy sobie portfela, w którym było blisko 2300 złotych. Po bezskutecznym przeszukaniu budynku na własną rękę poprosił pracowników ochrony o odtworzenie nagrania z monitoringu, na którym zarejestrował się moment, kiedy portfel wypada z kieszeni mężczyzny, a następnie młody człowiek podnosi go i kieruje się w stronę wyjścia. Zdenerwowany turysta o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił krynickich policjantów – poinformowała Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze po zapoznaniu się z nagraniem udali się w teren w poszukiwaniu młodego mężczyzny. W toku realizowanych czynności skierowali się w rejon zbocza Góry Parkowej, gdzie zauważyli grupę kilku mężczyzn spożywających alkohol. Okazało się, że wśród nich był mężczyzna „uchwycony” w pijalni przez kamery monitoringu. Policjanci zatrzymali 19-latka, a następnie udali się w pobliże Stawu Łabędziego, gdzie znaleźli ukryty portfel z dokumentami. Z kolei po przeszukaniu mężczyzny, ujawnili przy nim blisko 1900 złotych.

– 19-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia znalezionego portfela oraz przywłaszczenia dokumentów stwierdzających tożsamość, a także ich ukrywania. Za te przestępstwa grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Ponadto mężczyzna został ukarany mandatami karnymi za spożywanie alkoholu oraz używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym – dodała Aneta Izworska z sądeckiej komendy.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź