miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krzyżówka: Jeden z kierowców poszkodowany po zderzeniu dwóch samochodów!

0 1 210

W piątek (28 czerwca) ok. godz. 23:00 miejscowości Krzyżówka w gminie Łabowa na skrzyżowaniu DK 75 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Podróżowali nimi tylko kierowcy, a jeden z nich został poszkodowany i przetransportowany do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jeden z kierowców ranny po zderzeniu trzech samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że na skrzyżowaniu DK 75 doszło do kolizji dwóch samochodów marki Ford Focus i Mercedes Benz. Pojazdy znajdowały się na jednym pasie jezdni, ruch był utrudniony. W samochodach podróżowali kierowcy, którzy opuścili je o własnych siłach. Kierowca Mercedesa zgłaszał dolegliwości. Z pojazdów nastąpił wyciek płynów ewakuacyjnych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzieleniu pomocy poszkodowanemu. Oświetlono teren działań. Odłączono akumulatory w pojazdach. Dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu działań przez przybyłą na miejsce Policję, kierowcy we własnym zakresie zabezpieczyli uszkodzone samochody. Ruch pojazdów w obydwu kierunkach został przywrócony. Karetka Pogotowia Ratunkowego zabrała poszkodowanego do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w miejscowości Krzyżówka zadysponowane zostały zastępy z JRG Krynica-Zdrój oraz OSP Nowa Wieś. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź