miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krzyżówka: Szczegóły akcji ratowniczej na DK75 [ZDJĘCIA]

0 3 180

Dzisiaj (23 kwietnia) około godziny 16.09 na drodze krajowej 75 w miejscowości Krzyżówka doszło wypadku, w którym śmierć poniósł 65-latek. Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna pochodził z Muszyny.

 

O tragedii informowaliśmy już w artykule: Tragedia na DK 75! Jedna osoba zginęła w zderzeniu autobusu z osobówką

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze krajowej 75 doszło do zderzenia autobusu Renault i samochodu osobowego Kia. Wszyscy pasażerowie autobusu (około 20 osób) nie zostali poszkodowani i o własnych siłach opuścili autobus. W samochodzie osobowym znajdował się zakleszczony 65-letni kierujący pojazdem. Osoba postronna rozpoczęła udzielanie mu pomocy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu osobowego. Działania medyczne przejął przybyły lekarz Pogotowia Ratunkowego. Jednoczenie przeprowadzano działania mające na celu wydobycie kierowcy z pojazdu. Było to możliwe przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu wydobyto z pojazdu kierowcę. Lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej – relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza.

Na miejscu zdarzenia pozostały dwa zastępy OSP Nowa Wieś oraz OSP Mochnaczka Niżna, które zabezpieczały miejsce prowadzonego dochodzenia przez funkcjonariuszy Policji.

 

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło i fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.