miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kurów: Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu trzech samochodów osobowych

0 388

W sobotę (20 stycznia) w godzinach nocnych doszło do zdarzenia drogowego w Kurowie na DK 75. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe, którymi podróżowało łącznie osiem osób. Jedna z nich została poszkodowana i zabrana do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe.

 

Czytaj również: Lipie: Trzy osoby ranne po zderzeniu osobówek! [ZDJĘCIA]

 

20 stycznia około godziny 20.20 zastępy Straży Pożarnej wysłano do działań w Kurowie. – Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na moście na rzece Dunajec w ciągu DK 75 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie osiem osób. Na miejscu była karetka Pogotowia Ratunkowego, która udzielała pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Z dwóch samochodów nastąpiły niewielkie wycieki płynów eksploatacyjnych, a ruch pojazdów w obydwu kierunkach był wstrzymany. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu klem akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz pomocy ratownikom w wydobyciu poszkodowanej z jednego samochodu i transporcie do karetki. Na miejscu zostało przebadanych pięć osób, w tym dwoje dzieci – wyjaśnia rzecznik.

Do szpitala została zabrana jedyna osoba, a reszta osób pozostała na miejscu zdarzenia. Na miejsce działań przybyły lawety pomocy drogowej oraz przedstawiciele GDDKiA. Samochody zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. Kolejne działania polegały na zasypaniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych sorbentem oraz usunięciu pozostałości po wypadku z jezdni. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji przywrócono ruch w obydwu kierunkach – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania strażaków trwały półtorej godziny.

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź