miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łabowa: Osobówka wyleciała z drogi, ranny w szpitalu [Zdjęcia]

0 568

Wczoraj, 10 stycznia o godzinie 19.55 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju oraz z OSP Łabowa zadysponowane zostały do działań w Łabowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki VW Golf wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący pojazdem w chwili przybycia zastępu OSP leżał na drodze obok pojazdu.

 

Czytaj również: Czołówka Forda Focusa i Renault Scenic [Zdjęcia]

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej  oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Droga była całkowicie zablokowana. Na miejsce dotarła karetka Pogotowia ratunkowego, która przejęła osobę poszkodowaną. Po przybyciu na miejsce zastępu z JRG jedna z obecnych na miejscu osób przyznała, że również była pasażerem pojazdu i zaczęła uskarżać się na dolegliwości. Informacja ta została przekazana koordynatorowi medycznemu Pogotowia ratunkowego, który powiadomił kolejny zespół ratownictwa medycznego – informuje PSP Nowy Sącz.

 

Do czasu przyjazdu kolejnej karetki rota medyczna strażaków sprawowała opiekę nad osobą poszkodowaną.  W trakcie działań jedna z osób obecna na miejscu zdarzenia udzieliła informacji, że kolejna osoba podróżowała tym pojazdem. Osoba ta od tej chwili znajdowała się pod opieką strażaków PSP. Ponownie zapytano wszystkich uczestników zdarzenia czy nikt więcej nie przebywał w pojedzie. Uzyskano ostatecznie potwierdzenie, że były to tylko trzy osoby. Karetka zabrała do szpitala jedna osobę. Kolejne dwie osoby, które podróżowały samochodem po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia.

Z uwagi na trudne warunki zadysponowano piaskarkę.  Działania JRG zostały zakończone a na miejscu na czas prowadzonych czynności policyjnych pozostał zastęp z OSP Łabowa. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź