miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Limanowska gmina Kamienica zdewastowana przez powódź! Zobacz obraz zniszczenia [ZDJĘCIA, WIDEO]

1 4 224

Rzeka Kamienica od środy (18 lipca) jest coraz bardziej wzburzona. Na terenie gminy Kamienica  w powiecie limanowskim powstały ogromne szkody spowodowane nieustającymi opadami deszczu. Zniszczenia wyceniane są wstępnie na kilkanaście milionów złotych!

 

Czytaj również: Nowy Sącz: STAN OSTRZEGAWCZY na Dunajcu! Prace przy budowie Mostu Heleńskiego całkowicie wstrzymane [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

W całej gminie Kamienica po ubiegłej nocy zliczono ogromną liczbę szkód wyrządzonych wskutek przekroczonego stanu wody w rzece Kamienica. W Kamienicy Dolnej został podmyty most przez wzbierającą się wodę.

 

 

W miejscowości Zasadne rzeka zniszczyła część drogi.

 

 

W Szczawie zniszczone jest osiedle mieszkaniowe wraz z drogą. Zagrożony podmyciem jest budynek mieszkalny.

 

 

Z najnowszych informacji wynika, że kilka domów zagrożonych jest zawaleniem! Planowana jest ewakuacja kilkudziesięciu mieszkańców tych budynków.

 

 

Wójt Gminy Władysław Sadowski ocenia, że szkody wyrządzone powodzią sięgają już kilkunastu milionów złotych. Usunięcie wszystkich zniszczeń może potrwać nawet kilka lat. Mieszkańcy gminy nie pamiętają większych szkód podczas powodzi, od tych wyrządzonych minionej nocy.

 

 

Klaudia Celusta

Fot. i wideo: Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Na wsi zawsze w dupsko !!! Trzeba sie przenieść do dużego miasta, na przyklad Nowego Sacza. W Saczu powodzi nie bedzie !!!

Zostaw odpowiedź