miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Limanowszczyzna: Nie żyją dwie osoby w wyniku wypadków ciągników rolniczych!

0 682

W czwartek (23 sierpnia) na terenie powiatu limanowskiego doszło do dwóch wypadków ciągników rolniczych, w wyniku których zmarły dwie osoby.

 

Czytaj również: Wypadek ciągnika w Skrudzinie. Nie żyje kierowca!

 

Pierwszy z wypadków miał miejsce około godz. 15.30 w miejscowości Kamionka Mała (gmina Laskowa). Na ciągniku marki Ursus jechały dwie osoby: 60-letni kierowca i pasażer. Prowadzący pojazd stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Niestety 60-letni pasażer zginął na miejscu. Policja ustaliła, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnika. W dodatku był pod wpływem alkoholu – miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Pojazd nie był również dopuszczony do ruchu drogowego. Mężczyzna póki co znajduje się w policyjnym areszcie. Limanowscy Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Drugi wypadek miał miejsce tego samego dnia około godz. 16:00 w miejscowości Skrzydlna (gmina Dobra). 50-letni mężczyzna wykonywał prace polowe (poza drogą) ciągnikiem marki Ursus. Na stromym zboczu kierowca stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego doprowadził do jego przewrócenia. Mężczyzna został zabrany do Szpitala, jednak nie udało się go uratować.

Policja apeluje o ostrożność.

Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Rolnikom przypominamy, że przewożenie osób na przyczepach oraz pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych jest zabronione i niebezpieczne. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa także przy pracach ze szkodliwymi substancjami chemicznymi takimi jak pestycydy, nawozy czy paliwa. Pamiętajmy, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób. Nie prośmy dzieci o pomoc przy pracach polowych – apeluje rzecznik prasowy Małopolskiej Policji.

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: KWP w Krakowie

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź